ВПЛИВ ЦИГАРОК НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ!
Ви, напевно, знаєте про зв'язок між курінням та раком легенів, але чи знали ви, що куріння також пов'язане з хворобами серця, інсультом та іншими хронічними захворюваннями? Куріння може збільшити ризик раку сечового міхура, горла, рота, нирок, шийки матки та підшлункової залози. Думаєте про відмову? Подивіться на факти!
ЧОМУ ВАРТО КИНУТИ?
Майже третина смертей від ішемічної хвороби серця припадає на тютюнопаління та пасивне куріння.
Куріння пов'язане приблизно з 90% випадків раку легенів.
Загалом рівень куріння знижується, але занадто багато дорослих все ще курять і вживають інші форми тютюну, особливо у віці від 21 до 34 років.
Близько половини американських дітей у віці від 3 до 11 років зазнають пасивного куріння.
В середньому курці помирають більш ніж на 10 років раніше, ніж некурці.
Ви можете бути одним з мільйонів людей, які успішно звільняються щороку.
ЩО РОБИТЬ СИГАРЕТИ ТАКИМИ ОТРУЙНИМИ ТА НЕБЕЗПЕЧНИМИ?
За даними Центрів контролю та профілактики захворювань, у сигаретному димі міститься понад 5000 хімічних компонентів, і сотні з них шкідливі для здоров’я людини.
Ось кілька прикладів:
1. 1,3-Бутадієн-хімічна речовина, що використовується для виробництва гуми. Вважається канцерогенною хімічною речовиною, яка може викликати певні види раку крові.
2. Миш'як використовується для збереження деревини. Деякі сполуки миш'яку пов'язані з раком легенів, шкіри, печінки та сечового міхура.
3. Бензол використовується для виробництва інших хімічних речовин. Це може викликати рак, особливо лейкемію, у людей.
4. Кадмій - метал, який використовується для виготовлення акумуляторів. Кадмій та сполуки кадмію можуть викликати рак легенів і були пов’язані з раком нирок та простати.
5. Хром VI використовується для виготовлення легованих металів, фарб та барвників. Сполуки хрому VI викликають рак легенів і асоціюються з раком носа та носових пазух.
6. Формальдегід використовується для виготовлення інших хімічних речовин та смол. Його також використовують як консервант. Формальдегід викликає лейкемію та рак в тканинах дихання.
7. Полоній-210-радіоактивний елемент, який, як було показано, викликає рак у тварин.
8. Дьоготь не є єдиною хімічною речовиною, натомість він описує кілька хімічних речовин, що містяться в тютюновому димі. Він залишає липкі коричневі сліди на легенях, зубах і нігтях.
9. Окис вуглецю та нікотин: небезпечний дует
ОКИС ВУГЛЕЦЮ - це шкідливий газ, який ви вдихаєте під час куріння. Потрапляючи в легені, він потрапляє в кров. Окис вуглецю зменшує кількість кисню, який міститься в еритроцитах. Він також збільшує кількість холестерину, який осідає у внутрішній оболонці артерій, що з часом може привести до їх затвердіння, атеросклерозу. Це призводить до серцевих захворювань, хвороб артерій і, можливо, інфаркту.
НІКОТИН - небезпечна хімічна речовина, що викликає сильну залежність. Це може спричинити підвищення артеріального тиску, частоту серцевих скорочень, приплив крові до серця і звуження артерій (судин, що несуть кров). Нікотин також може сприяти зміцненню стінок артерій, що, в свою чергу, може призвести до серцевого нападу. Ця хімічна речовина може перебувати у вашому тілі від шести до восьми годин залежно від того, як часто ви курите. Також, як і у більшості речовин, що викликають звикання, є деякі побічні ефекти відміни. А деякі електронні сигарети та нові тютюнові вироби доставляють навіть більше нікотину, ніж традиційні сигарети.
ПАСИВНИЙ ДИМ
Тютюновий дим вдихають не тільки ті, хто курить. Пасивне куріння та пари становлять серйозну небезпеку для здоров'я тих, хто не палить, особливо дітей. Некурці, які мають високий кров'яний тиск або високий рівень холестерину в крові, мають ще більший ризик розвитку серцевих захворювань, коли вони піддаються пасивному курінню. Пасивний тютюновий дим сприяє тисячам передчасних хвороб серця та раку легенів. Дослідження показують, що ризик розвитку серцевих захворювань приблизно на 25-30 відсотків вищий серед людей, які піддаються впливу тютюнового диму вдома чи на роботі. Пасивне куріння також сприяє розвитку хвороб. Діти курців мають набагато більше респіраторних інфекцій, ніж діти непалящих.
ВИСНОВОК
Цигарки, електронні сигарети та тютюнові вироби містять багато небезпечних токсинів. Найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я, - повністю відмовитися від тютюну. Не витрачайте решту свого життя прикутого до нікотинової залежності. Щорічно тисячі людей відмовляються від цієї звички, і ви можете стати одним з них. Можливо, це нелегко, але ви можете це зробити!